Masáže
Dalibor Koláček
IČO: 07694814
masaze-dalibor@post.cz
tel.: 721 801 342
tel.721 801 342 Masáže Dalibor Koláček
<< relaxační 
O masáži >>

Těhotenská masáž

Masáž v těhotenství je relaxační masáž upravená tak, aby působila velmi jemně na povrchové tkáně, vyhýbala se hlubokým tlakům a oblastem nevhodným pro masáž v tomto stavu. Je určena k fyzické i psychické úlevě nastávající maminky - k odstranění napětí a únavy, k uklidnění a podpoře její sebedůvěry, k preventivnímu ošetření kůže proti drobným trhlinkám (strie), zmírnění otoků. Je vhodná k doplnění normální předporodní péče. Masáž může být provedena jako částečná (jedna nebo několik částí těla) nebo celková (celé tělo).
   V prvním trimestru (1.-12.týden) se masáž zad neprovádí vůbec, masáže rukou a nohou jen klientkám, které jsou na masáže z dřívějška zvyklé, nepoužívají se éterické oleje. Žena by měla spíše odpočívat, aby se tělo přeladilo na stav těhotenství.
   Ve 2. a 3. trimestru lze masírovat i záda, ovšem pouze vleže na boku nebo v sedě, používají se masážní směsi panenských olejů s vhodnými éterickými oleji (např. grep, mandarinka).

Těhotenská masáž je vhodná pro nasávající maminky, které hledají:

- úlevu psychickou i fyzickou, odpočinek

- péči pro odplavení stresu

- více sebedůvěry pro zlepšení psychické rovnováhy

Těhotenská masáž se provádí na těchto oblastech těla:

- šíje a krk (vleže nebo vsedě)
- záda (vleže na boku nebo vsedě)
- nohy zezadu
- nohy zepředu
- ruce (vleže nebo vsedě)
- břicho
- hrudník
- obličej

Částečná těhotenská masáž se skládá z masáže jedné popř. několika oblastí, podle situace. Stejně jako v jiných službách, masér navrhuje, klient rozhoduje.