Kvalita masáže

Masážní prostředky

Z mnoha druhů v historii používaných masážních prostředků se jako zdaleka nejlepší varianta jeví použití kvalitních přírodních rostlinných olejů, vyráběných obvykle z rostlinných semen metodou lisování za studena (tzv. panenských olejů). Díky tomuto šetrnému způsobu výroby obsahují oleje maximální množství pokožce prospěšných příměsí a jejich použití znamená další pozitivní přínos k účinkům masáže. Do základního oleje lze také přimíchat tzv. éterické oleje, které jsou vonným koncentrovaným přírodním výtažkem z nejrůznějších léčivých nebo aromatických bylin. Po masáži není třeba tyto kvalitní oleje smývat, vstřebají se a znamenají tu nejlepší existující péči pro pokožku.

Příklady olejů:

Hroznový olej z jader hroznů, s jemnou vinnou vůní, s obsahem antioxidantů, regeneruje pokožku a zpomaluje její stárnutí.

Mandlový olej s mandlovým aroma, všestranně použitelný, s výjimkou klientů s alergií na ořechy.

Meruňkový olej z hořkých jader meruněk, mimořádně jemný, vhodný i pro masáž miminek a pro klienty s alergií na ořechy.

Makový olej s uklidňujícími účinky díky makové vůni, vhodný při stresu a napětí v oblasti šíje a krku.

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) ve slunečnicovém oleji charakteristicky voní po levanduli, má hojivé a uklidňující účinky na pokožku.

Heřmánek modrý (Matricaria chamomilla) ve slunečnicovém oleji má sladce bylinnou vůni s ovocnými tóny, s protizánětlivými a hojivými účinky na pokožku.

Hygiena

Jako podložka pod klienta na masážní stůl je použita nejkvalitnější dostupná netkaná textilie PERLAN (Pervin) hustoty 45g/m2, šíře 0,95 m, pro přikrytí klienta se používá kvalitní ručník (pro každého čistý).

Vize

Lidský život je plný povinností, úzkostí, nedostatku času, stresu a z toho vyplývajících zdravotních obtíží. Již dnes existuje velká skupina lidí, kteří si uvědomují, že dostatečný odpočinek, příjemné prožitky, dostatek pohybu a preventivní péče o své zdraví jsou nutnou podmínkou pocitu spokojenosti i dobrého výkonu. Tato skupina se bude zvětšovat, protože má přirozeně vyšší efektivitu, lépe žije a pracuje než ostatní.

Masáže jsou prostředkem pro prohloubení odpočinku, pro dosažení příjemného zážitku, preventivní péče o zdraví a někdy nečekaně uzdravujících změn lidského těla.

Podobně jako v jiných službách, ani klient na masáži, zvláště pokud není sám masérem, není vždy schopen rozeznat kvalitu poskytnuté služby. Splnění všech podmínek provedení kvalitní masáže je tak spíše věcí profesionality maséra, jeho osobního rozhodnutí dělat věci správně a ne jen co nejsnadněji.

Poslání

Masáž je osobní služba, kterou lze kvalitně vykonávat pouze pokud ji dělám s radostí. Masírování mě baví, klient mě zajímá, fenomén působení masáže na lidský organizmus mě zajímá.

Dobře provedená klasická masáž ulevuje, léčí a uzdravuje, její účinek je ověřen, dobře vysvětlen a v souladu s anatomickými poznatky. Na rozdíl od některých dnes módních asijských a jiných rádoby "terapií" nejde o placebo a není pochybnost o její skutečné účinnosti. Svůj směr vidím v prohlubování znalostí anatomie, metod klasické masáže a vylepšování nabízených služeb po všech stránkách.

Konzumenti služeb, klienti, nejsou obvykle obeznámeni do hloubky s nabízenými službami a záleží na poskytovateli služby, jakou informaci jim podá. Často ani maséři nemají dostatečný přehled o službách, které nabízejí a matou pojmy (např. je obrovský rozdíl mezi reflexní masáží a masáží reflexních zón dle TČM). Zjišťování pravdivých a správných informací o ukazatelích kvality masáže a jejich zprostředkování mým klientům považuji za svůj další úkol při práci maséra.


kam dál:    
služby   nabídka   kvalita   objednat